Programlama

KAREL SERVİS

KAREL SANTRAL PROGRAMLARI

Karel santral sistemleri gece servisi
karel telefon santral sistemlerinde gece servisi özelliği bulunmaktadır. bu da sistemin iki farklı beyine sahip olması gibi tanımlanabilmektedir. bu özellik ile sistem gündüz farklı programlarla yönetilebilmekte gece ise farklı programlarla yönetilebilmektedir. profesyonel servis tarafından programlarının yapılması gerekli bu özellik robot operatör tarafından da kullanılmaktadır. daha detaylı bilgi için karel santral yetkili satıcı ve teknik servisi olan firmamıza 0212 343 83 28 – 0532 793 18 93 nolu telefonlardan ulaşılabilir.

Karel santral hat alamama problemi
genelde arıza ihbarlarının çoğu 9 dan hat alamamak ile ilgili geliyor. bunun da genelde sebebi telekom hatlarından kaynaklanmakta ve arıza kayıdı vererek (telekom arıza kayıt 121 ) bu sorun giderilmektedir. bununiçin santral dan yapacağınız işlem ise otomatik dışhat testi ile çalışmayan hattınızı servis dışı bırakıp 9 dan hat alabilir hale gelmektir. Yapmanız gereken tek şey operatör telefonundan 827 tuşlayıp yaklaşık 1 dk sonra herşeyin normale dönmesini beklemektir. telekom görevli personeli hattınızı kontrol ettikten sonra arıza nın santral veya iç tesisattan kaynaklandığı bilgisini veriyor ise o noktada size yardımcı olmaya hazır teknik servisimize ulaşabilirsiniz. Karel Santral Yetkili Satıcı ve Teknik Servisi olan firmamıza nolu telefondan ulaşıp yardım isteyebilirsiniz.

Karel Santral| Şifreleme Özelliği
karel santral sistemleri istenmeyen aramalar için şifrelem özelliğine sahiptir. MS26, MS26S, MS38, MS38S, MS48, MS48S, MS128, MS224 santrallarda kullanılan bu özellik şu şekilde kullanılabilir.
şifre girme—–836 şifre [000-999] eski modellerde [000-250]
kilitleme 837 şifre 1
devreden çıkarma 837 şifre 0

Karel santral kullanım özellikleri | çağrı yakalama
karel santral kullanım özelliklerinden çağrı yakalama iki tip dir. çalan iç hattı yakalama, çalan dış hattı yakalama. çalan dış hattı yakalamak için (zil uzun uzun çalar) 3 tuşlamak yeterlidir. eğer çalan dahili hattan bir arama ise (kesik kesik çalar ) 82 ardından çalan içhat numarası tuşlanarak alınır. örnek:82145 gibi….

Karel Santral Kullanım Özellikleri– meşgul abone uyarısı
karel santral kullanım özelliği olan meşgul aboneyi kulaktan uyarma şu şekilde yapılmaktadır. abone aranır meşgul sesi alınırken 1 (bir) tuşlanır. karşı taraf 1 tuşlandığı kadar bip sesi duyar. Sizinde paylaşmak veya sormak istediğiniz karel santral bilgilendirmeleri için
www.e-karel.com sitemizden her zaman yararlanabilirsiniz.

Karel santral uzaktan program konumu
Karel santral sistemleri uzaktan programlanabilme özelliğine sahiptir. bu özellik sayesinde ilgili teknik personel santralın bulunduğu bölgede bulunmadan program yapabilmektedir. cep telefonu da dahil olmak üzere yapılabilen bu programlar konsoldaki kişinin komut vermesi ile mümkün olabilmekte, bu da kötü amaçlı bağlanıp sisteme zarar vermesini önlemektedir. size karel santral bayii si olan www.e-karel.com iletişim ücretsiz program desteği vermektedir.

Karel Santral Kullanım Özellikleri | santral programlama

Karel santral sistemlerine program yapabilmek için program kodunu girmek gerekmektedir. santral ayarları operatör telefonu üzerinden dtmf sinyaller ile yapıldığından kullanıcı yanlışlıkla sistem ayarlarını bozmasın diye düşünülmüştür. istenirse şifre ile kilitlenebilen program kodu yetkisiz kişilerin sisteme müdahalesini de engelemektedir. karel santral sistemlerine yetkili satıcı olarak hizmet veren metro iletişim program desteğini telefonda ücretsiz vermekte kendileri sisteme bağlanarak gerekli ayarları yapabilmektedir.

SANTRAL KODLARI
PRG GİRİŞİ 877777
DAHİLİ YETKİ VERME 887 DAHİLİ (0-1-2-3-4-5)
DIŞ HAT AÇMA 890 DIŞ HAT 11
DIŞ HAT KAPAMA 890 DIŞ HAT 0
DAHİLİ YÖNLENDİRME 85 DAHİLİ
DAHİLİ YÖNLENDİRME İPTALİ 85
SAAT AYARI 88 SAAT DAKİKA(1400 GİBİ)
TARİH AYARI 833GÜN AY YIL(010109 GİBİ )
GECE SRVİSİ 879
GECE SERVİSİ İPTALİ 878
KONSOL ÖZELLİKLERİ
FLASH BEKLETME
TRANSFER KAPATMA
H/R HATTI UZUN SÜRELİ BEKLETME
AUTO EN SON ARAMAYI OTOMATİK ARAMA
REDİAL SON NUMARA TEKRARI